Jaký je rozdíl mezi RC modely a hračkami?


RC modely

Fungují na podobném principu ale přesto jsou tak jiné. Pokud ještě nevíte, čím se liší RC modely aut, vrtulníků, ponorek a letadel od běžných hraček na dálkové ovládání, tento článek je pro vás.

RC modely

Zkratka RC označuje způsob ovládání modelu, tedy “radio controlled”, což je způsob, jak jsou ovládány všechny bezdrátové hračky a modely, ale hlavní rozdíl je v jejich propracovanosti, využití a hlavně, ceně.
Proč se jim tedy neříká “letadlo na dálkové ovládání”? Jedním z důvodů může být, že tento název naznačuje, že se jedná právě o hračku, nikoliv o propracovaný a vysoce výkonný model. Mezi nejčastější modely tohoto typu, tedy modelů na dálkové ovládání, jsou letadla, vrtulníky, auta, lodě a ponorky.
Jsou velmi propracované a založené na skutečných historických, ale i novodobých vozidel. Například ponorka Krick U-Boot typ VII kit je přes jeden metr dlouhá a v poměru 1:60 oproti jejímu skutečnému modelu, německé ponorky VII využité za druhé světové války. Tento model si nejdřív musíte složit, než s ním můžete vyplout. Pokud chcete model pouze vystavit, můžete si jej pořídit bez ovládacích systémů a vnitřního mechanismu za nižší cenu.
Jak jsme výše naznačili, RC modely nejsou na pouhé hraní dětmi, ale pro nadšence, kteří se účastní podobných sešlostí a navzájem si porovnávají své modely. Stejně jako profesionální operátoři létajících draků, tito nadšenci vědí o svém oboru mnohé a proto se do této fáze odbornosti musí dopracovat skrze ovládání začátečnických modelů před těmi pokročilými.

Dětské hračky

Děti mají často jednodušší RC hračky, s více animovanými malbami a levnějším materiálem. Takový materiál je odolnější proti povrchovým nárazům a lépe odolá dítěti, které může ve vzteku hodit autíčkem o zem.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4