Co je to image? A jak se buduje?

V tomto článku se přesvědčíme, jak je důležité mít svou image! Mnoho z nás si jen myslí, že image je pouze "maska", kterou nahodíme ve společnosti. Ve skutečnosti tomu tak není. Pokud tedy nemáte svou image, je důležité si ji vybudovat. To a mnohem více se dočtete níže.

Co je to image?

Definice neexistuje, později poznáte proč. Hovoříme-li o image, máme na mysli styl, jakým se "prezentujeme" ve společnosti. Dalo by se říci, že je prostředek, jak sdělit společnosti o postavení, životním stylu nebo názorům, které vyznáváme. Svou image, kterou prezentujeme okolí je obraz nás. Lze z něj rozpoznat například to, jaké nosíme oblečení, zda dbáme na vzhled a kondici, jak se chováme při určitých situacích, jak zdatní jsme například v komunikaci.

Rámcově se tedy jedná o:

  • Komunikaci s okolím,
  • Vnímání sami sebe,
  • Vnímání nás společností.

Proč je image důležitá?

Nepostradatelností image je schopnost vyvolat určité "pocity" ve společnosti u ostatních jedinců. Právě první dojem je nejdůležitější a odvíjí se o něj další komunikace a samotný postoj k naší osobě. Ve společnosti je nastolený jakýsi kodex, který slouží pro hodnocení jedinců. Ten je závislý na nás a na ostatních, kteří si udělají ucelený názor, díky kterému nás zaškatulkují do skupiny "vyhovující" nebo naopak. Hodnotícími parametry jsou například vzdělání, schopnost prezentovat sám sebe, cit pro módu nebo schopnost bavit společnost. Pokud tyto aspekty splňujete, máte velkou naději, že budete oblíbení a společnost vás příjme.

Řeč těla

Jedná se o velmi důležitou a nedílnou součást budování image. Řadí se mezi tzv. neverbální komunikace. Co to vlastně znamená? Není to nic jiného, než držení těla, osobní barvy, oční kontakt nebo celkový výraz obličeje.

Budování image

Jedná se o proces, díky kterému dokážeme podpořit svoji osobnost, konkrétně sebevědomí nebo sebedůvěru. Pozitivní image nám pomáhá dosáhnout našich cílů, v době velké konkurence a nedostatku času nám usnadňuje komunikaci a pomáhá „otvírat kanály“. Již víme, že je důležité vždy společnost zaujmout a snažit co nejlépe zaujmout. Pokud toho docílíme, máme velkou šanci na úspěch. Vytváříme-li image, je důležité, aby všechny části, ze kterých se image skládá byly naprosto vyrovnané. Platí totiž, že image má být čitelná, konzistentní a současná!

Toto by pro začátek stačilo, snad už si uvědomujete, že image je nezbytností!

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4