Oprava betonové podlahy v garáží i průmyslové hale

Betonové podlahy si svou cestu prorazily zejména v průmyslu kde doslova převálcovaly ostatní konkurenci svými parametry. Navzdory své výdrži se občas stane, že beton nevydrží, praskne a katastrofa je na světe. Taková narušená podlahová deska může být zdrojem úrazu a také postupného znehodnocení zbytku podlahy. Proto je nutné ji uvést do původního stavu. Existuje mnoho firem, které se specializují na opravy betonových podlah avšak společnost JACLEAN se pyšní skvělými recenzemi.

Příčin, proč může dojít k narušení betonové podlahy je mnoho. Mnohdy však za to může nedodržení technologického postupu při vyhotovení. Dezolátní stav podlahy poznáte tak, že při pohledu vidíte značné praskliny a vydrolená místa. a k tomu se může přidat špína a prach. Nejlepším způsobem, jak uvést podlahu do původního stavu je odstranění původního betonu a položení zcela nového povrchu. Menší poškození lze řešit dílčí opravou.

Způsoby jak opravit betonovou podlahu

Metod, jak uvést podlahu do bezvadného stavu je hned několik, dokonce se můžete pokusit ji opravit i sami vlastními silami a materiálem ze stavebnin. Toto řešení je sice nejlevnější, avšak má nejistý výsledek. Doporučujeme se zajít poradit do stavebnin, kde vám personál pomůže vybrat nejvhodnější směs. Pokud se do toho nechcete pouštět, obraťte se na specializované firmy, které použijí jednu z níže popsaných metod:

Lehký beton

Mikropoškození průmyslové opravy lze opravit právě pomocí lehkého betonu, je však nutné pamatovat, že nelze touto technologií opravit podlahy, které jsou dilatovány spárami. Dále stačí  připravit množství lehkého betonu, který se rozlijte na stávající betonovou podlahu a hladítkem se uhladí do roviny. Během 24 hodin dochází k úplnému zavadnutí.

 

Plastbeton

Selže-li první z možností, nastupuje tzv. plastbeton, tato vrstva povrch zpevní a zároveň opět vyrovná. Jedná se o metodiku, kterou lze použít i pro opravu větších větších defektů. Po vytvrzení je průmyslová podlaha připravena na velkou zátěž.

Epoxidová stěrka

Epoxid se volí tehdy, kdy je betonová podlaha opravdu značně poškozená. případě. Výhody této metodiky spočívají zejména v rychlosti opravy a opětovné vysoké zátěži již do pár hodin po aplikaci. Epoxidové stěrky se těší větší oblíbenosti také díky přívětivé ceně. Používají se dva typy stěrek:

  • epoxidová.
  • polyuretanová.
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4