Polykarbonátový skleník

Ve skleníku v domácí zahradě je po celý rok čerstvá zelenina. Pokud jste se již rozhodli vybudovat skleník, musíte si zvolit jeho typ -a konkrétně jaký materiál zasklení chceme. Na trhu jsou dostupné fólie, minerální (nebo polyesterové) sklo, plexisklo a polykarbonát. V tomto článku se zaměříme na polykarbonátový skleník, který je stále oblíbenějším řešením.

Výsledek obrázku pro Polykarbonátový skleník tercoplast


Proč vybrat polykarbonátový skleník


Polykarbonát je odolný vůči měnícím se teplotám a má schopnost zastavit ultrafialové záření. Polykarbonát používaný ve sklenících může být pevný (průhledný) nebo komůrkový (mléčný). Komůrkový polykarbonát je lehký a vykazuje skvělé tepelně izolační vlastnosti - dokáže ve skleníku zadržet více tepla než skleněné panely. Díky tomu lze vegetaci teplomilných rostlin výrazně urychlit. Polykarbonátový skleník si můžete vybrat v mnoha rozměrech a samotný polykarbonát je navíc k dispozici v mnoha formátech, díky čemuž ho můžeme snadno vybrat pro každý skleník. Obvykle se vyskytuje v tloušťce 8 nebo 10 mm. 16 mm silné desky jsou vzácné.


Pevný polykarbonát - druhý z typů - bohužel není příliš odolný vůči mechanickému poškození a má také slabší tepelně izolační vlastnosti. Je k dispozici v malých formátech, takže pokud máte větší skleníky, pevný polykarbonát nebude dobrou volbou.

Existují také materiály, které jsou kombinací obou typů polykarbonátu, což dává větší univerzálnost. Avšak díky četným výhodám komorového polykarbonátu je tento materiál jedním z nejčastěji používaných materiálů. Polykarbonátový skleník si můžete postavit i svépomocí. Materiál pořídíte na tercoplast.cz. Pokud jde o sílu a odolnost vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, je polykarbonát rozhodně lídrem.

Hmotnost skleníku je také důležitá (pokud se má například umístit na dřevěnou terasu nebo podlahu domu), kde například každá m2 skla 4 mm má hmotnost 10 kg - a to znamená, že takový skleník pokrytý sklem bude mnohem těžší než polykarbonátový.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4