Je potřeba na pracovišti vytvořit systém na odsávání prachu?

Macro, Macrophotography, Nature, Leaf, Little, Things

Odsávání prachu úzce souvisí se zdraví zaměstnanců a proto je důležité nic nezanedbat. Obzvlášť, pokud pracujete v konstantně prašném prostředí. Jaké obory zaměstnání je nutné vybavit kvalitním systémem odsávání a jaké druhy těchto systému existují?

Slévárny

Velké množství prachu a dýmu je denně produkováno právě ve slévárnách. Jelikož se často ve slévárnách pracuje se slévárenskými písky, jejich různě velké částice se buď usazují na površích, nebo poletují ve vzduchu. Také kouř a dým je nechtěným v těchto pracovištích a vyžadují dvojitou péči, jelikož je třeba zajistit ochranu před dvěma typy emisí škodící zdraví. 

Vystavení profesními nevětranými emisemi může vzniknout mnoho plicních onemocnění, které ovlivňují celkový zdravotní stav zaměstnanců.

Tryskárny

Tryskárny vytváření nesourodé prachové emise, které se nacházejí na pracovišti ve velkém množství a také, jako ve slévárnách, mají přímý vliv na zdraví pracovníka. Jednou z oblíbených možností odsávání jsou odsávací kabiny, ve kterých probíhá proces tryskání. Odsávání probíhá na principu zaplavovacího systému a spodního odsávání. Výhodou také může být schopnost recyklovat emitované abrazivo. 

Druhou možností jsou odsávací systém přímo napojen na tryskací mechanismus, a to nejčastěji v oblasti výstupního hrdla.

Svařovny

Lokální systém odsávání bývá nejefektivnější variantou pro pracovníky svařoven. Zamezují emisím dostat se do oblasti dýchání a proto jsou velmi praktické pro ochranu zdraví a bezpečnosti na pracovništi. V případě, kdy nejsou lokální systémy odsávání možné, je využívání prostorové odsávání. Tato možnost se také často kombinuje se systémem větrání pro větší efektivitu a hygienu pracoviště.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4