Rychloběžná vrata do garáže. Ano nebo ne?

rychloběžná vrata

Rychloběžná vrata mají všechny vlastnosti, které by z nich mohly udělat potenciální náhradu běžných garážových vrat, které používáme nyní. Je tam ale spousta věcí, kvůli kterým by taková náhrada nemusela být úplně nejlepší nápad. Zamysleme se nad tím, proč byste měli nebo neměli přemýšlet o nových garážových vratech.

Výhody

  • Vzhled: Jedna z věcí, kterou rychloběžným vratům musíme nechat, je jejich vzhled. Jde o něco naprosto originálního a od svých sousedů byste se zaručeně odlišili.
  • Rychlost: Tato vrata nemají svůj název jen tak. Jsou opravdu rychlá. Hlavně proto, že jsou primárně určena do průmyslových provozů, kde je potřeba co nejdůkladnější izolace jednotlivých úseků budovy.
  • Tichost: S rychloběžnými vraty sousedy při půlnoční vyjížďce rozhodně nevzbudíte. Jsou totiž extrémně tichá.

Nevýhody

  • Bezpečnost: Jedná se o vrata, která jsou vyrobena pouze z fólie, která je sice velmi kvalitní, ale není úplně vhodná pro využití jako garážová vrata. Riskujete totiž docela vážné škody. Jsou to zkrátka vrata, která své využití najdou spíše v interiéru, nebo na místě, které je neustále hlídáno.
  • Vhodnost: Samostatnou otázku tvoří to, zda jsou vůbec rychloběžná vrata vhodná jako náhrada běžných garážových vrat. Jste si jistí, že to bude mít nějaké větší výhody, nebo to děláte jen proto, abyste se odlišili? 

A co cena?

Cena je zde velmi složitá otázka. Protože se jedná o něco, u čeho se nepředpokládá, že by hlavním odběratelem byli jednotlivci, bývá pořizovací cena poměrně vysoká. Cena se odvíjí také od rozměrů dveří a případně také doplňkových programů nebo zvláštních materiálů.

Kam se rychloběžná vrata hodí víc?

Jak už jsme řekli, rychloběžná vrata jsou spíše pro průmyslové provozy. Hlavně ty interiérové. Pokud potřebujete oddělit několik úseků tak, aby se u každého zachovala teplota, vlhkost vzduchu a podobně, jsou pro vás rychloběžná vrata ideální volbou. Nejsme si ale úplně jistí, jak moc by se hodila jako vrata do garáže. Vždy se ale můžete zeptat výrobce daných vrat.

Kdo vyrábí rychloběžná vrata?

V Česku i na Slovensku se výrobou nejen rychloběžných vrat zabývá firma Spedos, která má na svém kontě spoustu referencí a zkušeností, díky kterým patří mezi naši špičku.

rychloběžná vrata

 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4