I na kole můžete vypadat skvěle

  • Proimage
  • Móda

cyklodresy castelli

Dnes bude řeč o stále populárním sportu, jízdě na kole. Cyklistika, tedy oficiální název pro jízdu je populární po celém světě. Každý den můžete v ulicích vidět spousty cyklistů, kteří se snaží něco udělat pro své tělo a zároveň se dostat z místa A do místa B. Je však třeba rozlišovat, zda se jedná o cyklistiku volnočasovou nebo profesionální, my se budeme bavit víceméně jen o té volnočasové.

Cyklistika v čase

Bez jízdního kola by cyklistiky nebylo, to je nad slunce jasné, proto se historie datuje od vynálezu tohoto jednoduchého. dopravního prostředku. S postupným vylepšováním kol docházelo k výraznému rozšíření kol mezi lidi a tím se rozšiřoval okruh aktivních cyklistů. Dalším milníkem byly první zmínky o závodech, ty se konaly kolem roku 1868. Cyklisté poměřovali své síly na trase vedoucí z Paříže do města Rouen. Závody se ujaly a byla potřeba zřídit organizaci, která se bude o cyklistiku starat, stalo se tak a byla založena světová federace (ICEA), dnes známá jako Světová cyklistická unie (UCI).

Cyklistické závody

Cyklistika je velmi výrazným sportem, což dokazuje i její účast na Olympijských hrách. Mezi tradiční světové závody patří populární Tour de France nebo Giro d'Italia. Cyklistika má také své speciální druhy jako například dráhová nebo horská cyklistika.

Cyklistika dnes

V dnešní době má cyklistika několik tváří, zejména však:

  • rekreační,
  • sportovní,
  • turistickou,
  • dopravní.

Stejně jako v minulosti se konají regionální i světové závody, které se těší velké popularitě. Velmi často se můžeme setkat s tzv. cykloturisty, kteří jezdí na kole jen pro "zábavu" nebo pro zlepšení kondice. Proto abychom se v sedle cítili pohodlně, potřebujeme speciální oblečení, které odvádí pot a zabraňuje přehřívání organismu. Dovolím si doporučit například cyklodresy castelli, které jsou vytvořený s prvotřídních materiálů a dopřejí vám komfort a vy budete vypadat skvěle i třeba na skládací koloběžce.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4