Jsou zlaté náušnice vhodné pro miminka?

  • Proimage
  • Móda

Tuto otázku si pokládá mnoho mladých maminek. Chtějí, aby jejich děti byly stylové už od malička, ale nechtějí, aby jim náušnice nějak ublížily. Zdravotní nezávadnost šperků je velmi důležitá. A to je také dnešní téma.

Dírky se malým slečnám propichují už velice brzy - často kvůli tomu, že neví, co kolem nich děje a tím pádem se nebojí a kvůli tomu, že na štípnutí brzy zapomenou. Maličké ušní dírky ale hrozně rychle zarůstají a proto je důležité je udržovat propíchnuté. A jak lépe to udělat, než náušnicemi. U miminek je ale docela problém. Jejich ouška jsou citlivá a nekvalitní šperky jim mohou působit potíže. Sice nic vážného, ale určitě nepříjemného. Odmítnutí šperku se projevuje krvácením a hnisáním. A to je něco, čeho chcete své díte ušetřit.

Při výběru šperku proto dbejte na materiál. Rozhodně jako první nesahejte po levné bižuterii. Může obsahovat pochybné příměsi, které malým uším vůbec nedělají dobře. Není to sice stoprocentní pravidlo, ale proč to zbytečně riskovat. Při vybírání prvních náušnic je nejlepší sáhnout rovnou po zlatu. Dětské zlaté náušnice se stejně, jako ty dospělácké, vyrábějí ze žlutého a bílého zlata. Tyto dva druhy zlata se od sebe liší příměsemi.

Proto by se mělo myslet na rizika bílého zlata - protože obsahují příměsi, bývají někdy děti na dětské náušnice z bílého zlata alergické. Proto jsou první volbou většiny maminek náušnice ze žlutého zlata. U těch je šance na alergickou reakci mizivá, protože je zachována maximální ryzost. Dál ale musíte myslet i na zlatníka. Zjistit si, jestli jsou jeho výrobky označeny příslušnými certifikáty a označeními, aby jste měla jasno v tom, že jde o kvalitní výrobek. Ještě můžete procházet různé diskuze, radit se s dalšími maminkami a nebo si nechat poradit přímo od zlatníka. U kvalitních šperků ale máte jistotu zdravotní nezávadnosti.

Miminka můžete parádit už úplně od malička. Stačí si udělat malý výzkum a vybrat ty správné náušnice. Hodně štěstí při parádění!

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4