Návod na šití tašky

  • Proimage
  • Móda

Ať už patříte k těm, kteří odmítají nosit tašky z obchodů, které má každý druhý, nebo se po novém roce chcete zapojit do zero waste a zbytečně nekupovat igelitky kvůli každé návštěvě potravin, bude se vám hodit návod na to, jak si ušít vlastní stylovou tašku, ve které odnesete cokoliv a navíc budete originální. A potřebujete k tomu jenom dekorační látky metráž, trochu trpělivosti a pár dalších věcí.

Co budeme potřebovat

Předtím, než se pustíte do díla sežeňte si tyhle věci:

  • látku
  • dostatečně velký papír
  • krejčovský metr
  • jehlu a nit
  • (volitelné) ozdoby, zip

Jak začít

Napřed musíte vědět, jak velkou tašku budete chtít. Pokud chodíte na velké nákupy, budete logicky potřebovat velkou tašku. Na nošení peněženky a klíčů postačí i něco maličkého. Až se rozhodnete, kolik toho chcete do budoucí tašky nacpat, nakreslete na papír základní tvar. Může to být čtverec, obdélník, nebo třeba osmiúhelník. Čím, praštěnější, tím lepší. Proč používáme papír? Budete mít víc místa pro chyby. A gumuje se líp z papíru, než z látek. Rovnou můžete načrtnout i tvar pro uši.

Přesun na látku

Teď, když máte tvar nakreslený, stačí jej obkreslit na látku. Samotnou tašku dvakrát, uši můžete pro posilnění i čtyřikrát. Při šití je pak přišijete k sobě.

Šití

teď už vám stačí vzít jehla a nit (nebo šicí stroj) a můžete k sobě všechny kusy látky přišít. Jenom pozor na to, abyste si nechali jednu stranu tašky volnou. Pro větší bezpečí před zloději a před deštěm můžete na tašku našít ještě zip. To už je ale docela pokročilá věc. Pokud chcete, můžete svoje veledílo dozdobit ještě nažehlovačkami, třpytkami a dalšími ozdobičkami.

Ještě pár nápadů

Je tohle pro vás moc basic a chcete něco víc? Před samotným šitím tašky si třeba můžete udělat takový malý patchwork, abyste si svoji originalitu pojistili opravdu dokonale. Na svoji novou tašku můžete také kreslit nebo připínat placky. Prostě mít něco, co nikdo jiný nemá.

 látková taška

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4