Bílé zuby jsou součástí vaší image – starejte se o ně!

Mít krásné rovné bílé zuby je cílem každého, kdo se aspoň trochu stará o svou zubní hygienu a samozřejmě vzhled. A takovým lidem záleží i na jejich image. Přiznejme si, že se jinak díváme na lidi se zdravými zuby a na lidi, kteří se o ně vůbec nestarají a už po třicítce musí mít polovinu zubů umělých. Krásných zubů lze docílit i úplně jednoduše. Stačí se jim dvakrát denně věnovat a občas zajít k zubaři. Čím víc budete dodržovat základní pravidla, tím bělejší zuby a tím méně strašáků, jako je třeba intraorální rentgen.

Základní péče o zuby

Bez čištění zubů vašich vysněných perliček prostě nedocílíte. A přitom stačí tak málo. Dvě minuty ráno a dvě minuty večer navíc v koupelně a vše zuby vám budou stoprocentně vděčné. Nemusíme vás asi učit, jak si zuby správně čistit, to byste měli vědět už od mámy. A jestli ne, stačí použít Google. Mnohdy ale nestačí pouze čištění obyčejným kartáčkem. Kusy jídla se umí zaseknout i mezi zuby, odkud se dostávají docela těžce. Pro takové nečistoty používejte mezizubní kartáček nebo zubní nit.

Pravidelné kontroly u zubaře

I když vás zrovna nic nebolí, můžou se vám v zubech tvořit kazy. A až se dotvoří, tak to teprve bolet začne. Proto choďte každého půl roku k zubaři, který zjistí, jestli se vám v zubech nějaká neplecha zrovna neděje. Vyhnete se tak zbytečným stresům s vrtačkami, zubařskými křesly a plombami, které si nejspíš neužíváte.

rentgen zubů

Zdravé jídlo

Nemusíte se živit vyloženě jenom ovocem a zeleninou, abyste si zuby udrželi krásné. Stačí jenom omezit sladkosti. A to už taky určitě víte od rodičů. Je to tak jednoduché, ale i přes to na to spousta lidí zapomíná.

Shrnutí

Zopakujme si, co jsme se dnes naučili:

  • nepřehánějte to se sladkostmi
  • dvakrát denně si pořádně vyčistěte zuby
  • při večerním čištění používejte mezizubní kartáček nebo zubní nit
  • občas se stavte k zubaři

Sami vidíte, že mít bílé zuby není nic složitého.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4