Jak investovat do dluhopisů?

Investice je vklad části svých příjmů do dlouhodobých prostředků s tím, že v budoucnosti vynesou vyšší zisk. Forem investování je mnoho a dneska se zaměříme na investice do dluhopisu

Dluhopis je investiční cenný papír, který zavazuje emitenta (společnost vydávající dluhopisy), aby pravidelně vyplácel dividendy a zpětně odkoupil dluhopis podle předem uvedených podmínek. 

Dluhopisy mají tu výhodu, že mají předem danou fixní úrokovou míru a datum zpětného odkupu, tedy je předem možné přesně kalkulovat jejich návratnost. Emitent si určuje podmínky vydaného dluhopisu, tedy záleží na firmě, jakou si určí míru úroku, jak často bude výnosy vyplácet a kdy bude datum zpětného odkupu dluhopisu. 

Doba trvání od nákupu ke zpětnému odkoupení dluhopisu bývají zpravidla střednědobé, mezi tři a pěti lety, ovšem může se naskytnout situace, kde si emitent určí datum zpětného odkupu dluhopisu na deset let. 

Hlavní výhodou investičních dluhopisů tedy je jistota návratnosti původní investice s jistým čistým ziskem, tedy s původní investiční částkou navýšenou o roční úrokovou míru. 

Emitující firmy díky dluhopisům mohou zajistit navýšení kapitálů firmy a její růst, zvláště pokud se nejedná o akciovou společnost a nemají tedy možnost vydávat na zvýšení kapitálu investiční akcie. Hlavní rozdíl mezi akcií a dluhopisem spočívá v tom, že akcie Vám zůstává, dokud se sami nerozhodnete jí někomu prodat. S akcií také roste riziko a její výnosnost.

Obecně v investičním světě platí, čím větší riziko, tím větší možný výnos. Ne všichni si ale můžeme dovolit investovat miliony do akcií Googlu, tak je vhodné začít pomalu.

Kde ovšem získat informace a samotné přehledy dluhopisů? Internetové stránky typu Českédluhopisy.cz, poskytují přehledné množství informací o tom jak investovat do dluhopisů, včetně jejich konkrétního výběru.

Přejeme šťastné investování!

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4