Nástroje podpory prodeje – Výstavnictví

stojan na brožuru

Podpora prodeje je jeden z mnoha nástrojů propagace. Může ji využívat skoro každá firma. Nejčastěji se s podporou prodeje setkáte v obchodech, ale velkou roli hraje třeba také ve výstavnictví. A o tom budeme mluvit.

Výstavnictví se týká firem, které své produkty někde reálně ukazují. Nejčastěji se s ním setkáte na těchto místech:

  • veletrhy
  • showroomy
  • firemní budovy
  • konference
  • prezentace

Na každém z těchto míst je strategie propagace samozřejmě úplně jiná, ale existuje několik prvků, které mají všechny společné. Představme si ty nejzákladnější z nich.

Reklamní stojany

Bez reklamních stojanů se neobejde nikdo, kdo potřebuje rozdávat reklamní letáčky nebo brožurky. Jedná se o perfektní způsob, jak jednotlivé materiály zorganizovat podle účelu nebo stylu, aby k nim měli všichni přístup a aby věděli, kde přesně jaký leták najdou. Zajímavý doplněk k reklamním stojanům jsou kliprámy na plakáty, které vám umožní vystavit větší tiskoviny tak, aby se nepoškodily. Stojany na letáky můžeme rozdělit podle toho, kde jsou postaveny. Jsou buď vnitřní, nebo venkovní reklamní stojany.

Vitríny

Vitríny zase poslouží tam, kde potřebujete všem kolemjdoucím ukázat konkrétní produkty. Díky tomu, že jsou prosklené, zaručují stoprocentní viditelnost ze všech úhlů a navíc chrání vystavené produkty před nechtěným kontaktem. Pokud plánujete delší výstavu, ušetříte si s vitrínami také starosti s utíráním prachu. Vitríny také mohou do určité míry nahradit stojany na letáky, protože do těch nástěnkových můžete vložit všechny plakáty a letáky.

prodejní vitrína

Promo stolky

A nejlepší samozřejmě je, když si lidé mohou vaše produkty vyzkoušet sami. K tomu slouží promo stolky, u kterých můžou přímo komunikovat se zástupcem firmy a zjistit všechny informace, které potřebují. A osobní kontakt je při prodeji jedna z nejdůležitějších věcí, protože zvyšuje šanci, že se z běžného kolemjdoucího stane váš zákazník.

Jestli se ve výstavnictví pohybujete, ale ještě nepoužíváte tyto nástroje, měli byste to hodně rychle napravit. Sice se může zdát, že se jedná o drobnosti, ale jejich důležitost při aktivitách podpory prodeje je nevyvratitelná.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4